Luna v Beranu

Luna ve znamení Berana dává citům impulzivnost a netrpělivost. Jedinec je ve svých citech nadšený, naivní až dětinský. Toto postavení dává odvahu a schopnost iniciovat akce. Jedinec potřebuje ve svém životě vzrušení a výzvy. Potřebuje zažívat situace, ve kterých bude realizovat svoji průkopnickou povahu.

Jedinec je dynamický, sebevědomý, samostatný, živý a velmi svobodomyslný. Má rychlé impulsivní reakce. Rychle se urazí, naštve, ale rychle zapomene.

Nesnáší omezování a nemá rád sentimentalitu a všechny emoce, které se řadí mezi slabošské.

Jedná se o vnitřního bojovníka, který jedná přímo a otevřeně. Nesnáší přetvářku nebo falešné chování.

Na emocionální úrovní je samostatný. Je schopný snášet těžkosti, pokud má cíl, který chce dosáhnout, a totéž očekává od ostatních.

Pokud něco chce, tak to chce hned. Je zde okamžitost, připravenost se do něčeho vrhnout. Musí rozlišovat mezi „chci“ a „potřebuji“, jinak bude utrácet spoustu peněz za věci, které nakonec nikdy nepoužije.

Je schopný tvrdé práce, ale má problém věci dokončovat. Rovněž je zde problém dělat kompromisy a ustoupit. Může mít problémy ve vztazích, zejména tam kde mu druzí nestačí. Musí se naučit, kdy má dělat věci sám a kdy by měl spolupracovat.

Jeho duše je průkopnická. Dokáže rozpoznat semena nových idejí, potencionální příležitosti a využít je. Jeho mysl je osvěžena a oživena, když začíná něco nového. Pak se zmobilizuje jeho ohnivá energie do vášně a pozornosti.

Toto postavení je velmi podnikavé a rozhodné. Je to znamení vize, kde je potřeba se svobodně vyjádřit.

Tito lidé bývají optimističtí, nadšení, šaramantní, okouzlující a nějakým způsobem se kolem nich vždycky objeví lidé, kteří jim pomohou.

Na druhou stranu můžou být dost neomalení, netrpěliví a sobečtí. Jsou ovládaní svými emočními potřebami a často je pak nezajímá, co chtějí druzí.

Tito lidé potřebují dělat dojem. Jsou spontánní a otevření a svoje emoce projevují přímo. Lidé kolem nich vždycky vědí, na čem jsou.

Tito lidé jsou ale také velmi výbušní a nemyslí na následky svých emočních explozí. Rapidní změny nálad se však postupně zklidňují věkem.

Tito lidé berou vše příliš osobně – tato pozice Luny je obranná. Vše chtějí řešit okamžitě, aby se posunuli dál. Rychle vzplanou, ale rychle zhasnou. Sebevědomí kolísá, a i když se jedná o silné osobnosti, mají mnoho propadů nálad. Jsou temperamentní a velmi náladoví.

Tito lidé se také rychle začnou nudit, a tak mohou zapříčinit hádky, aby byla nějaká zábava.

Tito lidé mají rádi pravdu a spravedlnost. Většinou jim nejde o peníze, ale motivují je vysoké ideály. Žijí okamžikem přítomnosti.

Velmi důležitá u těchto lidí je fyzická aktivita, skrze kterou mohou ventilovat přemíru ohnivé energie.

Tito lidé nejsou zvláště emocionálně hlubocí a mají problém vyjádřit všechno, co cítí, když jsou smutní. Rovněž se neradi namáčejí do problémů druhých lidí. Nejsou chladní, ale zajímají je jen vlastní problémy.

Jsou to vedoucí typy, které rády řídí a mají kontrolu. V lásce jsou demonstrativní a romantičtí. Ve vztahu jsou žárliví a nemají problém to vyjádřit navenek. Ze začátku chtějí být se svým partnerem neustále. Pokud jsou ale ve vztahu již delší dobu a cítí jistotu, pak se projeví jejich samostatnost a nezávislost. Jejich partneři si musí zvyknout na to, že ve společnosti se jim jejich lunární Beran nebude stále věnovat, že je nechá sedět v koutku a sám se bude vesele bavit. Tento jedinec není vhodný pro velmi citlivé partnery, neboť ti by jejich nezávislostí mohli dosti trpět.

Tito lidé jsou rovněž skvělí s dětmi pro svoji hravost, smysl pro humor, spontánnost a nespoutanost.

Jsou laskaví, sympatičtí, inspirující, vřelí a neúnavní, pokud o něco usilují. Jsou rovněž velmi soutěživí a mají rádi pozornost.

Musí se naučit přemýšlet před tím, než se do něčeho vrhnou. Můžou být drzí, bezohlední, impulsivní, agresivní, netrpěliví a dominantní. Je zde tzv. „Já první“ postoj. Můžou mít problémy s tím, když má někdo jiný názor. Snaží se nad ostatními emočně dominovat.

Toto postavení je velmi zranitelné a citlivé na kritiku, ale samo také dokáže svojí upřímností zranit ostatní.

Často se vrhají do neznáma, když jsou si sebou jistí. Může je ale rozložit nesouhlas okolí. Příliš nepřemýšlí dopředu.

Je to statečný duch, který se ale musí naučit naslouchat radám ostatních lidí a více si své činy dopředu promyslet.

Je mu dobře ve společnosti lidí, kteří ho berou takového, jaký je.

Je zde dobrá intuice a tušení, rychlé rozhodování. Tito lidé se rychle vrhají do přátelských vztahů.

Muže s tímto postavením budou přitahovat nezávislé, energické a samostatné ženy. Tento archetyp pochází od Matky, kterou v dětství vnímal jako dominantní, energickou a samostatnou. Často se jedná o Matku samoživitelku nebo o ženu, která je většinu času s dětmi sama.

4 komentářů
 1. Zkušenost s lunárními berany
  Zkušenost s lunárními berany says:

  Moje osobní zkušenost s lunárními Berany: upřímní, žijí tady a teď, nejsou moc sentimentální, melancholičtí, že by smutně vzpomínali na to, co bylo. U jedné lunární Beranky jsem se občas setkávala se vztahovačností a urážlivostí, že si někdy věci brala zbytečně osobně. Jinak ale dle mých zkušeností spíše nekomplikované osobnosti, optimisté.

  Odpovědět
 2. Zuzana Dao
  Zuzana Dao says:

  Chci se zeptat, jak Lunu v Beranu v sobě mohu rozvíjet, když mám Saturna v 1.domě, který tu průbojnost a odvahu omezuje?
  Je mi 26 let, ale jsem neustále plachá a bojím se jakéhokoli projevu před ostatními, natož abych se někde prosazovala, nebo vyhledávala výzvy..
  Vím, že v tom hrají roli další aspekty. Především by mě teď zajímalo, jak to třeba právě ten Saturn v 1. Domě dokáže toho Berana držet do pozadí..Děkuji za odpověď.

  Odpovědět
  • Jana Hubinková
   Jana Hubinková says:

   Milá Zuzko! Saturn v 1. domě se začne uvolňovat po 30. roce života. Pak budete schopna s ním lépe pracovat, využívat jej pro svůj prospěch a nenechat se jím tolik omezovat. Lunu v Beranu můžete rozvíjet přes sport nebo jinou fyzickou aktivitu, kterou můžete dělat sama, bez závislosti na ostatních lidech. Kdybyste chtěla bližší náhled, napište mi na můj email: j.hubinkova@seznam.cz. Mějte se moc krásně a hodně štěstí v životě!!!!

   Odpovědět

Reagovat na článek

Chcete se připojit k diskusi?
Neváhejte přispět!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *