Luna v Panně

Luna v Panně

 

Luna symbolizuje citovou stránku osobnosti, naše bezprostřední reakce na vnější podněty, naše instinkty, naše citové potřeby a bezpečí, archetyp Matky – jak ji zrozenec jako dítě vnímal.

V mužském horoskopu ukazuje na typ ženy – manželky, jakou si bude v životě hledat.

V ženském horoskopu ukazuje na typ manželky a matky, jakou sama zrozenkyně bude.

Toto postavení dále ukazuje na naše dětství, otcovský domov a vlastní domov. Rovněž charakterizuje náš vztah k penězům.

 

Luna ve Panně: V tomto zemském proměnlivém znamení, dává Luna potřebu struktury, řádu, organizace a detailu, ale také potřebu různosti a změny. Zrozenec má potřebu hmatatelných a materiálních věcí a důkazů. Praktičnost v kombinaci se změnou dává této Luně schopnost jemného rozlišování a zušlechťování. Je zde potřeba zlepšovat poměry kolem sebe. Tito jedinci mají obvykle tzv. know-how, jsou schopni dobré analýzy a rovněž mají ambice dosáhnout praktických výsledků.

Panna je znamením služby a Luna zde dává přirozenou schopnost nabídnout praktický servis. Je zde velká potřeba být užitečná, přestože je velice skromná a často se sama zasune do pozadí. Tato Luna je ráda, když je neustále zaneprázdněná a má ráda věci pod kontrolou.

Tato Luna se cítí bezpečně skrz vědomí, že věci jsou uklizené, strukturované a plánované. Nesnáší chaos, má velkou potřebu rutiny. Dobře pracuje a funguje v tichém, mírumilovném a organizovaném prostředí.

Tato Luna je velmi citlivá na jídlo, umělé příměsi v potravě, pachy a syntetické látky. Obvykle má delikátní trávicí a nervový systém a velmi často se zajímá o zdraví, diety a potravu. Lidé s tímto postavením jsou často výborní kuchaři.

Tato Luna je často velmi skromná a stydlivá a často se velmi podceňuje. Je to perfekcionista s nerealistickými očekáváními od sebe, kritická vůči sobě i vůči ostatním. Navenek vypadá chladně, ale uvnitř je ustrašená a nervózní. Tato Luna snižuje sebevědomí.

Často si dělá spoustu zbytečných starostí a mnoho trápení, což vede k nervovému napětí a následně k zažívacím problémům. Proto je pro ni velmi dobrá meditace, jóga nebo bojová umění, aby zůstala koncentrovaná a klidná.

Tato Luna má velmi dobré rozlišovací a analytické schopnosti, oči pro detail a šikovné ruce (opravování). Často je zde talent pro psaní, komunikaci, osobní služby nebo zákaznický servis, a obchodnický talent. Velmi dobrý pracovník. Touha být žádaný a nepostradatelný.

Co se týče citové stránky, často své city potlačují, takže navenek mohou vypadat studení. Své city analyzují a hodnotí a mají problém projevovat a přijímat něžnosti. I v oblasti citů potřebují přehlednost a pořádek a své city spíše projevují přes službu k druhému. Rozumnost a výkon jsou vlastnosti, kterými od malička získávali příchylnost. Brzká dospělost. Citová náročnost.

Tito lidé mají rádi normální běžný život, a protože se velmi snadno vystresují, rádi zůstávají ve svém pohodlí, kde nikde nevyčnívají. Jsou velmi zodpovědní a spolehliví, vždy ochotni poradit a pomoct v jakékoli situaci.

Výzvou pro Lunu v Panně je být víc tolerantní a akceptovat nedokonalosti života, otevřeně projevovat své emoce a naučit se je přijímat bez hodnocení a analýzy.

Jedinec mohl v dětství vnímat svoji Matku jako velmi pracovitou a neustále zaneprázdněnou osobu, dbající na zdraví, čistotu a pořádek, a ne příliš projevující své city. Matka mohla mít i nějaké zdravotní omezení.

0 komentářů

Reagovat na článek

Chcete se připojit k diskusi?
Neváhejte přispět!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *