Chiron v aspektech se Sluncem

Chiron je asteroid, který symbolizuje naše nezhojitelné zranění, hlubokou bolest, trauma, místo, kde jsme extrémně citliví, ale z kterého můžeme odemknout léčivý potenciál a využít jej nejenom pro náš užitek, ale i pro dobro ostatních lidí.

Jeho dráha se převážně nachází mezi Saturnem a Uranem, takže se jedná o jakýsi most mezi konzervativním a strnulým postojem a novým, originálním myšlením, které inspiruje ostatní lidi.

Slunce je naše kreativita, sebevyjádření, radost, láska, spontánnost, být tím, kým skutečně jsme, co chceme, kam spějeme, co nás naplňuje a co potřebujeme, abychom mohli zářit. Je to mužská stránka naší osobnosti, jak jsme vnímali našeho otce, jak využíváme svoji mužskou stránku osobnosti, a ženy si pak podle svého Slunce hledají životního partnera.

Z výše uvedeného je jasné, že kontakt Chirona se Slunce bude velmi klíčový pro náš život, protože svojí energií bude modifikovat sluneční působení, které je v horoskopu nejdůležitější. I pozitivní aspekty jako je trigon nebo sextil budou zabarvovat Slunce níže uvedenými charakteristikami, pouze vyrovnání se s nimi a jejich zpracování bude jednodušší než v případě konjunkce, opozice a kvadratury.

Slunce v aspektu s Chironem se vyznačuje těmito charakteristikami:

Snížené sebevědomí a sebehodnota, nízký respekt k sobě samému, což se může kompenzovat narcismem, ironií a cynismem.

Problém se vyjádřit, velká stydlivost, strach z kritiky, z nepřijetí nebo z výsměchu.

Velký pocit nejistoty, iracionální pocity viny. Člověk pak může druhým lidem podlézat nebo se nepřiměřeně přizpůsobovat.

Tito lidé jsou úžasní v inspirování ostatních, často podporují sebevědomí v druhých, pomáhají jim růst nebo se vyléčit, ale sami stagnují a stojí na místě.

Můžou mít pocit, že je jejich existence bolí.

Můžou mít pocit, že nikam nenáleží, že jsou mimo společnost, že jsou outsideři nebo podivíni.

Často dělají věci, které se vymykají, nebo je dělají jiným způsobem, ale ne protože že by se chtěli lišit, ale jednoduše protože takoví jsou.

Mají problém přijmout svoje chyby, nedokonalosti a problémy. Můžou mít tendenci se stále zaměřovat na léčení nebo řešení těchto problémů, přičemž jediné řešení je přijmout sebe se všemi chybami a nedokonalostmi, jednoduše takového, jaký jsem. Nesnažit se být dokonalý.

Může být nějaké psychické nebo fyzické zranění nebo onemocnění, které se dá těžko vyléčit. Proto jsou tito lidé velmi zaměření na sebeléčení, hledání nových alternativních metod, přičemž mohou objevit vlastní originální léčebnou metodu. Je zde ale příliš mnoho pozornosti na to, co mě bolí nebo trápí, a příliš mnoho úsilí na hledání řešení nebo vyléčení, ale na druhou stranu můžou během tohoto procesu pomoci ostatním lidem. Většinou pomůžou ostatním, ale sami zůstávají bez vyléčení.

Měli by se  dívat na svůj život jako na celek a ne ve fragmentech.

Tito lidé často žijí mimo lineární čas. Mají problém přijmout limity a bolest vlastní existence. Jsou extrémně citliví vůči sobě i druhým lidem.

Mají problém najít smysl života, přičemž mají neustálé puzení jej najít. Pocit, že mají nějaký speciální úkol.

Bolest z toho, jaký ve skutečnosti jsem.

Pocit, že je se mnou něco špatně.

Ztotožnění se se zraněnou mužskostí. Problém integrovat mužské charakteristiky do své osobnosti.

Hluboký soucit s Otcem.

Zraňující nebo zraněný Otec.

Problémy s muži. Muži působí bolest.

Problém cítit se vitální, kreativní a problém se plně vyjádřit.

Strach ze selhání nebo už předem očekává, že selže.

Pocit, že jsem oběť nebo černá ovce.

Vnitřní hořkost, potlačený hněv, frustrace a vztek, které mohou vést až k depresi.

Neschopnost se prosadit.

Strach být sám sebou.

Pokud otevře svůj potenciál, pak tyto aspekty dávají ohromné charisma, schopnost inspirovat druhé lidi, být jejich učitelem, mentorem, poradcem, guru nebo léčitelem. Naplnění života spočívá v uzdravování sebe sama tím, že pomáháme, inspirujeme či léčíme ostatní lidi, a to v oblastech určených znameními a domy, ve kterých se Chiron a Slunce nachází.

0 komentářů

Reagovat na článek

Chcete se připojit k diskusi?
Neváhejte přispět!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *